Jak zacząć fotografować? – bez dodatkowych kosztów

  Jak zacząć fotografować?

  Ile razy oglądając zdjęcia na insta pomyślałaś jakie fajne zdjęcia robią inni ? A może oglądasz profile i widzisz super plaskoleże, kawki, kwiatki i inne bibeloty pięknie ułożone. Aż chciało by się tej kawki napić. Też chciałabyś, ale nie wiesz jak zacząć fotografować? Chodź pokaże Ci !  

   

  Aparat nie taki ważny jak myślisz

  Chcesz spróbować swoich sił w fotografii, ale nie wiesz jak zacząć? Masz dużo pomysłów ale za próbą realizacji ciągnie się strach w Twojej głowie, co powiedzą inni, przecież inni robią super zdjęcia. Na pewno nie dam rady.
  Odrzuć niepewność. Każdy kiedyś zaczynał.
  Każdy popełniał i popełnia błędy, bo właśnie tak sie uczymy!
   
  Aby zacząć fotografować nie trzeba wydawać od razu wielkich kwot na aparat, obiektywy i inne fotograficzne gadżety.
  Fotografia to świetna zabawa nawet gdy fotografujesz telefonem.
  • Zacznij z tym co masz.
  Masz smartfon ? Super ! Ma aparat ? Ma, więc na co czekasz ?
  Masz stary aparat na dnie szuflady ? Mała małpka z której korzystasz głównie na wakacjach? Super ! Wyjmij, naładuj baterie i do dzieła!
  Dostałaś / Kupiłaś lustrzankę, ale nie wiesz od czego zacząć? Naładuj baterie i sprawdź co Cię kręci. Możesz zacząć od automatycznych ustawień i zrobić zdjęcia dzieciom lub na imprezie rodzinnej.
  Nie masz sprzętu lub mimo wszystko chcesz wydać pieniądze na swój pierwszy aparat?
  Kup coś niedrogiego. Jeśli Twoja pasja do zdjęć potrwa chwilę, nie będziesz stratna. Wydać więcej na sprzęt jeszcze zdążysz. 
   
  Jestem osobą która nie lubi marnotrawstwa dlatego zawsze namawiam na minimalizm nawet w sprzęcie foto, a zwłaszcza na początku naszej drogi. 
   

  Wiedza – za darmo

  Dobrze, mamy już sprzęt. Teraz warto zastanowić się skąd czerpać wiedzę. 
  W obecnych czasach internet jest potęgą. Nie potrzebujesz od razu wydawać pieniędzy na kursy i warsztaty. Uważam, że to wspaniała sprawa jednak nie na początek. Nie masz przecież pewności czy to na pewno to. 

  Gdzie szukać informacji? 

  Blogi, yt i Facebook – tam znajdziesz wiedzę na zagadnienia które Cie zainteresują, aby już w końcu zacząć fotografować.  Zadaj sobie pytanie co chciałabyś fotografować? Dzieci ? Super ! Może flatlay na insta ? Jeszcze lepiej? A może sesję ludzi? Patrząc po kierunku tego co chcesz robić będziesz dalej szukać zagadnień i wiedzy. Wystarczy wpisać w google lub yt fotografia portretowa lub flatlay i mamy mnóstwo filmów i opisów na co warto zwrócić uwagę. 
  Spokojnie jeśli nie jesteś pewna kierunku w którym chcesz iść ! To normalne. Doskonale Cie rozumiem.  Sama zaczynałam od foto kwiatów i krajobrazów,  dziewczyn, przez śluby imprezy, fotografie przedmiotową, aż do dziś czyli fotografia brzuszków, rodzinna i dzieci. Nasze upodobania się zmieniają i to nie jest nic złego. W końcu odnajdziesz siebie i to co najbardziej będzie sprawiało Ci przyjemność. Pozwól sobie eksperymentować. Nie poddawaj się.
   
  Mamy sprzęt, wiemy co chcemy fotografować na obecną chwilę. Wiemy też gdzie szukać wiedzy. Co dalej?
   

  Praktyka – najlepszy sposób na rozpoczęcie przygody z fotografią. 

  Pozostała nam praktyka. Nigdy nigdzie nie zajdziemy siedząc w fotelu przed tv. To samo z fotografią. Na samym myśleniu, czytaniu i oglądaniu zdjęć innych daleko nie zajdziemy.
  Sprzęt w rękę i do dzieła!
   
   

  Jako ciekawostkę dodam, że warto robić sobie notatki przy nauce i co jakiś czas analizować jakie błędy popełniamy aby ich unikać przy kolejnych sesjach.

  Napisałam dla Ciebie post 7 błędów początkującego fotografa
  Jeśli już fotografujesz sprawdź czy ich nie popełniasz. Jak dopiero zaczynasz możesz od początku je wyeliminować.
   
   
  Czy ten wpis jest dla Ciebie pomocny?  Daj mi o tym znać, proszę. W sposób jaki tylko masz ochotę. Komentarz, wiadomość w Social media lub mail korzystając z zakładki kontakt. Daj znać czy to co daje od siebie Ci się przydaje, abym wiedziała czy to co robię ma sens.  
  Dziękuję. 
   
  Z pozdrowieniami 
  Ewcia
   
   
   

  Dodaj komentarz

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *